Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Józefów

Gra Terenowa "STOP HEJT! Odkryj Twoje SuperMoce!” po raz pierwszy w Józefowie!

Utworzono dnia 07.09.2022

Gra Terenowa „STOP HEJT - Odkryj Twoje SuperMoce!” po raz pierwszy w Józefowie!


W niedzielę 18 września 2022 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Józefowie zaprasza na bezpłatną, interaktywną grę miejską „STOP HEJT - Odkryj Twoje SuperMoce!” przygotowaną dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat.


Bądź wzorem dla innych! Wspieraj, okazuj życzliwość, bądź prawdomówny. Walcz u boku Drużyny SuperBohaterów z niesprawiedliwością, złośliwością, hejtem. Reaguj na zachowania, przez które dzieci i dorośli mogą czuć się smutni lub skrzywdzeni! Przygotowaliśmy dla Ciebie zadania, dzięki którym odkryjesz Twoje SuperMoce! – tak rozpoczyna się scenariusz gry terenowej „STOP HEJT - Odkryj Twoje SuperMoce!”, w której dzieci i dorośli poznają moc życzliwości i narzędzia radzenia sobie z mową nienawiści i agresją.

Rejestracja na grę i jej start będą miały miejsce 18 września 2022 w godz. 13:00 – 16:00 przy Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1. Projekt jest bezpłatny, realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Józefowie w ramach zadań Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Józefowie. Po grze uczestnicy wezmą udział w EkoWarsztatach dostępnych do godz. 18, w których rodzinnie będą mogli tworzyć kreatywne dzieła do zabrania do domu.

Z mapą - scenariuszem pod pachą uczestnicy będą przemierzać ulice Józefowa, po drodze odwiedzając punkty z wciągającymi i wesołymi zagadkami
i zadaniami. W tej pożytecznej grze terenowej zabawa jest jednak tylko pretekstem do uświadomienia przyczyn i konsekwencji hejtu i innych form agresji oraz, co ważniejsze, przekazania dzieciom narzędzi do radzenia sobie w tych trudnych sytuacjach.

- Celem tego wydarzenia jest wzmocnienie dzieci, które w obliczu dzisiejszej wirtualnej rzeczywistości, izolacji społecznej i rozluźnienia więzi rówieśniczych są coraz częściej narażone na problem hejtu. W MOPS Józefów wspieramy aktywności budujące sprawczość, a gra terenowa „STOP HEJT - Odkryj Twoje SuperMoce!” wyposaża najmłodszych
w „tarcze” przeciwko agresji i mowie nienawiści w postaci świadomości ich silnych stron
 – informuje Inga de Abgaro Zachariasiewicz, p.o. Kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Józefowie.

W trakcie gry terenowej „Stop Hejt! Odkryj Twoje SuperMoce!” mali uczestnicy zmierzą się z sytuacjami zachowań antyspołecznych, w których samodzielnie będą musieli dokonać wyboru i podjąć decyzję o tym, jak postąpić. Wybór, jakiego dokonają, określi, które SuperMoce uda im się zdobyć - od „empatii” przez „życzliwość” i „odwagę” po „uczciwość”. Każdy uczestnik gry otrzyma swój atrybut - Tarczę SuperMocy, którą będzie mógł zapełnić kolejnymi sprawnościami.

Gra jest tak skonstruowana, że żaden młody Uczestnik nie opuści jej bez choć jednej sprawności. Jednak tylko zdobycie wystarczającej liczby sprawności, czyli udowodnienie uważności na krzywdę innych, pozwoli na dołączenie do zacnego grona Drużyny Superbohaterów Życzliwości.

Zadania w grze „STOP HEJT - Odkryj Twoje SuperMoce!” mogą być wykonywane przez dzieci samodzielnie. Będzie to jednak również okazja do spaceru w gronie rodzinnym i przykład dla rodziców jak wspólnie mądrze spędzać wolny czas i budować więzi - a o to również nam chodzi. Ta gra otwiera rodzinom przestrzeń do rozmowy o tym jak radzić sobie z nienawiścią
i jak być w porządku wobec innych, a także na inne trudne tematy
 – dodaje Inga de Abgaro Zachariasiewicz.

Po rozwiązaniu całego zadania Uczestnicy wezmą udział w EkoWarsztatach, w tym zdobienia Tarczy SuperMocy i wykonywania EkoMedali Superbohaterów.

 

O bezpieczeństwo uczestników zadba Straż Miejska w Józefowie.


© 2021 Według scenariusza i realizacji NaTrzepaku.
Wszystkie prawa zastrzeżone NaTrzepaku

 

ZAŁĄCZNIKI:

  • Gra terenowa
    Utworzono dnia 07.09.2022, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny obchodzą

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 114

W poprzednim tygodniu: 101

W tym miesiącu: 36

W poprzednim miesiącu: 408

Wszystkich: 10778